18.02.2012

Au Pair

Post skierowany w kierunku dziewczyn ,chociaż  zdarzają się wyjątki:)
Myślałyście kiedyś o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych jako opiekunka? Muszę się przyznać ,że ja startowałam w jednym z dzisiaj wymienionych biur ,ale  niestety życie  pisze własne scenariusze.

Mam kilka koleżanek poznanych na forum au pair klik! , które poleciały  za Ocean na rok i są z tego bardzo zadowolone.
W  Polsce istnieje kilka agencji zajmujących się poszukiwaniem au pair . adresy znajdziecie poniżej. Jednak zdania ,opinie i oceny na ich temat są podzielone także warto zajrzeć na w/w forum, które w dużym stopniu mnie uświadomiło w wielu ważnych kwestiach dotyczących wyjazdu.
Chyba większość z Was słyszała chociaż jednym uchem o programie au pair. Ale napisze krótko i zwięźle.. mimo wszystko:) że: 
-Jest to wyjazd na 12 miesięcy do rodziny z którą nawzajem się wybieramy i poznajemy za pomocą kont w agencjach au pair.
-O wizę staramy się osobiście z tym ,że w tym przypadku istnieje minimalny odsetek odmów.
-Na miejscu program obejmuje kilkudniowe szkolenia i wycieczkę po Nowym Jorku.
-Rodzina , u której będziemy mieszkać i zajmować się ich dzieckiem bądź dziećmi opłaca nam szkołę i wypłaca tygodniowe kieszonkowe.
Muszę wspomnieć ,ze jeśli myślicie o tym jak o wyjeździe "za chlebem " to jest to zły adres ponieważ na każdym kroku jednak spotykałam się ze zdaniem typu : to nie jest praca zarobkowa.Tygodniówka starczy nam na drobne wydatki ,przyjemności bądź wycieczki.
-Program obejmuje 13 miesiąc legalnego pobytu w Stanach , w  tym czasie można na własną rękę zwiedzić resztę Ameryki:)


Tu znajdziecie link do trzech agencji au pair w Polsce ,jakie znam .

http://www.culturalcare.pl/default.aspx
https://www.prowork.com.pl/
http://www.gawo.pl/page/pl/strona_glownaOraz adresy stron au pair ,gdzie szukacie na własną rękę rodziny bez żadnych pośredników i opłat.


http://www.easyaupair.com/ 
http://www.aupair-world.net/M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz