16.02.2012

Dzisiaj tłusty czwartek!!!
Dzisiaj Tłusty Czwartek. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. U nas przypada na ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jedno jest pewne, w takim dniu nie można liczyć kalorii. Na każdym kroku człowiek jest kuszony pączkami. Słodziutkie, posypane cukrem pudrem lub lukrowane pączki usmażone w głębokim tłuszczu. 


a w Ameryce?  "tłusty wtorek" (ang. Fat Tuesday). W USA tradycyjne ostatki przypadające na ostatni dzień karnawału poprzedzający środę popielcową, nazywane są "tłustym wtorkiem" albo - z tradycji francuskiej - "Mardi Gras". Najhuczniej "Mardi Gras" obchodzi się w Nowym Orleanie (na południu), gdzie towarzyszą im kolorowe parady.

najlepsze są oczywiście te własnej roboty. cieplutkie. Sama już od dwóch lat z rzędu jestem fanką smażenia ich. W tym roku, w nieco innej atmosferze, w nieco innej kuchni.. zobaczymy jak na moje smażenie pączków będą zapatrywać się Włosi :) z czekoladą, z marmoladą a może i takie typowo amerykańskie "z dziurką" (te specjalnie dla M.) ? SMACZNEGO!!! * Od 200-300 kcal dostarczymy organizmowi oddając się jednorazowej przyjemności zjedzenia pączka. Większość z nas wie, że to będą tzw. „puste kalorie", które odłożą się w postaci tłuszczu. Jeśli można zminimalizować kaloryczność tego przysmaku, warto wybrać te smażone w oleju, z jak najmniejszą ilością słodkich dodatków. Niestety zjedzenie jednego pączka jest znakomitą zachętą do zjedzenia kolejnego. Tak gwałtowny wzrost, a następnie spadek poziomu cukru we krwi, potęguje chęć jedzenia.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz