2.11.2012

Horrory


Skoro jesteśmy już przy tematyce Halloween, dreszczy i strachu, możemy wspomnieć o kilku kultowych filmach tego rodzaju.

Historia, która znają myślę że prawie wszyscy to "Frankenstein" z 1931 roku. "Przerażająca postać, która budzi strach populacji,  zostaje powołana do życia ze szczątków zmarłych ludzi przez doktora Henry’ego Frankensteina. Gdy ten zaczyna uciekać, w pogoń za nim udaje się przerażająca istota żądna zemsty na swoim stwórcy za powołanie do życia.
Jest to najbardziej chyba znana adaptacja powieści Mary Wollstonecraft Shelley „Frankenstein, czyli nowoczesny Prometeusz” (1818), choć pierwszej ekranizacji książka doczekała się już w 1910 r."
Kolejnym filmem grozy jest "Misery" z 1990 roku. To ekranizacja powieści Stephena Kinga. Opowiada historię pisarza, który podczas śnieżycy wpada w poślizg i ulega wypadkowi a ratuje go Annie Wilkes, jego ogromna fanka, której Paul w zamian za ocalenie życia, pozwala przeczytać maszynopis, w którym pisarz uśmierca swoją główną bohaterkę. Zakończenie niestety nie podoba się Annie. Ta wpada we wściekłość i zmusza pisarza do zmiany zakończenia.Szczerze polecam! :)To tylko kropla w morzu potrzeb. Filmów z gatunku horrorów, znajdziemy bardzo dużo. Co prawda nie wszystkie zasługują na miano kultowych, ale większość z nim potrafi trzymać widza w napięciu do samego końca.

A.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz