31.10.2012

"Trick or Treat!"


Halloween, zwyczaj obchodzony nocą 31 października. Najhuczniej właśnie obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce coraz częściej można spotkać w oknach palące się dynie.
Nie jest znana dokładna historia obchodów Halloween. Mówi się, że albo pochodzi od rzymskiego święta na cześć bóstwa owoców i nasion, albo od celtyckiego święta na powitanie zimy.
"Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows' E'en, czyli wczesniejszym "All Hallows' Eve" – wigilia Wszystkich Świętych".

W Halloween najczęściej organizowane są domowe imprezy w scenerii z Drakuli czy Mumii. Dorośli i dzieci przebierają się za wampiry, duchy czy czarownice. Szczególnie znanym zwyczajem w czasie Halloween jest zabawa "cukierek albo psikus". 

"Jedno z najpopularniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych niesie ze sobą wiele tradycji, szczególnie tych „przerażających”…" 
 W Nowym Jorku co roku organizowane są parady przez homoseksualistów. Najbardziej znana przechodzi przez Greenwich Village. 

Szczególnym symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od wewnątrz dynia. Kolorami święta są pomarańczowy i czarny. Oprócz tego wszystko co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem. Dreszcze, emocje... to wszystko co w czasie Halloween powinien odczuć każdy świętujący. 

A.

A tutaj instrukcja efektywnego wydrążenia dyni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz