19.07.2011

Lotnisko Newark-Liberty                                                                        
Newark (EWR) jest drugim co do wielkości międzynarodowym portem lotniczym dla węzła pasażerskiego New York City. Ponieważ w Nowym Jorku brakuje miejsca na budowę nowego lotniska, wybrano rozbudowę istniejącego w oddalonym o zaledwie 25 km od Manhattanu, Newark'u - Stan New Jersey. Port lotniczy Newark-Liberty - Newark Liberty International Airport, od 1970 do 11 września 2002 Newark International Airport, do 1970 Newark Airport.

Międzynarodowe lotnisko położone pomiędzy Newarkiem i Elizabeth, 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. W 2005 obsłużył około 33 mln pasażerów.

New York Newark należy do najruchliwszych lotnisk w kraju Stany Zjednoczone Ameryki.  New York Newark jest świetnym wyborem z punktu widzenia amatorów zwiedzania. Kod IATA lotniska to EWR. Lotnisko New York Newark posiada trzy terminale pasażerskie, w związku z czym dobrze jest upewnić się, w którym terminalu odbywa się odprawa.

Tanie linie lotnicze wykorzystują ten port lotniczy do lotów krajowych, międzynarodowych oraz międzykontynentalnych. Do EWR możesz podróżować liniami Iceland Express, JetBlue Airways, Southwest Airlines oraz WestJet.

Centrum Informacji czynne na lotnisku całą dobę. Z lotniska można zamówić limuzynę lub wynająć samochód. Na postoju taksówek z reguły są kolejki. Dystrybutor taksówek (w budce przy terminalu) na życzenie określi koszt przejazdu. Do miasta kursują również bezpłatne autobusy Airline Connection. Z lotniska można zarezerwować pokój w hotelu. Samoloty z Polski najczęściej lądują właśnie w Newark'u.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz