18.07.2011

John F. Kennedy International Airport
                                                               
W rejonie Nowego Jorku znajdują się trzy lotniska. Na Oueens'ie Kennedy'ego (JFK) i La Guardia oraz trzecie w oddalonym o 25 km Newark'u.
Najwięcej połączeń obsługuje port Kennedy'ego - John F. Kennedy International Airport. Wybudowany w 1948 roku i nazwany Idlewild a po zabójstwie prezydenta Kennedy'ego w 1963 roku zmieniono nazwę na JFK. JFK obsługuje zarówno długodystansowe loty krajowe jak i loty międzynarodowe. Około 100 linii lotniczych z 50 państw obsługuje loty do tego portu. JFK, podobnie jak inne nowojorskie lotniska jest obsługiwany przez Port Authority of New York and New Jersey. To międzynarodowe lotnisko znajdujące się w dzielnicy Queens, w południowo-wschodniej części Nowego Jorku. Lotnisko JFK posiada 8 terminali, pomiędzy którymi kursuje wewnętrzna linia kolejowa „Air Train”. Przez 24 godziny działa informacja dla przyjezdnych (komunikacja, rezerwacja miejsca w hotelu, finanse).
**Ciekawostką jest, że wszystkie samoloty startujące z JFK zaraz po wzniesieniu się muszą wykonać skręt w lewo aby ominąć obszar powietrzny samolotów startujących z La Guardia i Newark'u.
*** Pasażerowie mają możliwość przesiąść się na stacji Jamajca lub Howard Beach w kolejkę jednotorową AirTrain, która dostarcza ich na odpowiedni terminal. Kolejką jednoszynową AirTrain można poruszać się za darmo tylko w obrębie lotniska, pomiędzy terminalami, parkingami oraz punktami wynajmu aut. Obecnie AirTrain przewozi średnio 32 tys. pasażerów dziennie.
http://www.panynj.gov/airports/jfk.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz