31.10.2013

Halo Haloween!

                                                                                                                                                                     

W tym roku znalazłam parę świetnych pomysłów na przekąski, dekoracje no i instrukcje przygotowania dyni.

 (dobrarada)
  • "Przygotowanie dyni do wycinaniaPierwszą rzeczą, jaką należy zrobić zanim rozpocznie się wycinać dynię na Halloween jest zabezpieczenie miejsca pracy. Najlepiej jest przykryć stół lub podłogę gazetami. Należy się też zdecydować, czy w celu usunięcia nasion odciąć dół, czy górę dyni. Odcinając górną część, łatwiej jest umieścić w środku świeczkę. Z kolei zaczynając cięcie od dołu, zrobimy lepszy dostęp do przewodu elektrycznego, który zapali światło wewnątrz dyni. Przed pracą trzeba też zdecydować jak szeroki będzie otwór. Jego szerokość powinna pozwolić na wsadzenie do środka dłoni, a także narzędzia, którym wydrąża się dynię.
  • Wycięcie otworuJeśli zależy nam na schludnym wycięciu dyni na Halloween, warto jest wcześniej narysować wzór na papierze i przenieść go na warzywo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rysować od razu na dyni. Jednak ołówek albo długopis mogą uszkodzić miąższ, a marker może się nie zmyć. Dlatego najlepiej jest używać zmywalnych markerów lub kredek. Gdy obwód pokrywy został narysowany, należy wyciąć ją nożem. Nóż powinien być wbity pod kątek 45 stopni, dzięki czemu pokrywa utrzyma się na skośnych ściankach wycinanego otworu i nie wpadnie do środka dni. Przyszedł czas na pozbycie się miąższu z dyni. Na początku można wybierać go rękami. Resztki trzeba usunąć dużą łyżką. Środek powinien być czysty, bez żadnych pestek.
  • Wycinanie halloweenowego wzoruAby wycinanie dyni na Halloween poszło sprawnie, dobrze będzie wyskrobać mocniej te miejsca, w których będą otwory, gdyż wtedy nóż łatwiej przejdzie przez zewnętrzną warstwę dyni. Teraz przyszedł czas na zdecydowanie, która część będzie z przodu oraz narysowanie na niej wzoru do wycięcia. Można już wyrzeźbić swój projekt. W tym celu odpowiednie będzie użycie ostrego noża (można sobie pomóc narzędziami do rzeźbienia w drewnie lub specjalnymi nożami do dyń). Nawet jeśli przez przypadek zostanie ucięte zbyt dużo skóry z dyni, można ją przyczepić wykałaczką lub szpilką. Należy teraz sprawdzić, jak wygląda wycięty wzór i wsadzić do środka dyni zapaloną świeczkę. Jeśli widoczne są jakieś niedociągnięcia, trzeba je poprawić i można zakończyć wycinać dynię na Halloween."


m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz