8.01.2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (klik!)


Już w niedzielę, 8 stycznia, w całym kraju odbędzie się 20 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas XX Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierać będzie fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzyca. 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działa również w Nowym Jorku i cały czas poszukuje wolontariuszy do XX Finału.
"Można powiedzieć, ze już tradycyjnie, po raz dziesiąty, Sztab WOŚP NY i NJ i Marcin "Bubell" Filipowski, organizują Finał Orkiestry dla polskich Nowojorczyków. Bardzo mila atmosfera, wszyscy serdeczni, przyjacielscy. Nowy Jork gra już kolejny finał. Od 6 lat pod skrzydłami sztabu z Nowego Jorku znajduje się Floryda. W 2012 roku dołączyła do sztabu Virginia"

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.
Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez drugi program Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli tzw. wejścia na żywo, rozmieszczone w całodziennej ramówce.
Jak co roku o 20:00 rozpocznie się happening "Światełko do nieba". Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa licytacja złotych serduszek. Występujący tego dnia artyści, proszeni są aby nie pobierali żadnych honorariów. Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz