10.01.2012

Najważniejszy amerykański dziennik (klik!)
The New York Times to jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników, którzy pochodzi z Nowego Jorku. To 3 pod względem nakładu gazeta w USA. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln.  Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.
The New York Times założono18 września 1851 przez Henry'ego Jarvisa Raymonda i George'a Jonesa, jednak dopiero pod rządami Adolpha Ochsa, stał się tak popularny i znany jak jest teraz.

Slogan The New York Times'a to  "Wszystkie wiadomości, które nadają się do druku". Hasło jest używane i stosowane do dziś!
Początkowo Times ukazywał się każdego poranka, z wyjątkiem niedziel, jednak już w czasie wojny domowej gazeta była wydawana każdego dnia.
W 1942 pojawiła się w dzienniku codzienna krzyżówka, a sekcja dotycząca mody rozpoczęła swą działalność w 1946. Od 1996 NYT ukazuje się w internecie.

*ciekawostka
"12 listopada 2008 grupa prowokatorów z organizacji Yes Men rozdała na ulicach Nowego Jorku i Los Angeles ponad milion egzemplarzy fałszywej gazety imitującej NYT. Dziennik miał 14 stron i wyszedł z datą 4 lipca 2009. Główną wiadomością była ta o zakończeniu wojny w Iraku".


A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz