7.12.2011

Choinka!Świąteczny sezon w Nowym Jorku można uznać za rozpoczęty. Choinka na Rockefeller Center Plaza w środę 01/12/2011 wieczorem zabłysła tysiącami światełek.
 
"W uroczystym zapaleniu lampek wziął udział burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg i tysiące nowojorczyków i turystów. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertów m.in. Cee Lo Green'a, Neila Diamonda i Michaela Buble, a z ekranu wielkiego telewizora zaśpiewał Justin Bieber.

Na choince świeci się 30 tysięcy  energooszczędnych lampek, które połączone są 5-milowym kablem. Na czubku norweskiego świerku błyszczy kryształowa gwiazda Swarovskiego. Uroczyste zapalenie lampek na choince odbyło się w tym miejscu już po raz 79.

Drzewko można podziwiać w Rockefeller Center Plaza przy 50th Street i 5 Avenue. Lampki na choince będą świecić codziennie od  5:30 rano do 11:30 wieczorem. W Boże Narodzenie i Sylwestra drzewko będzie się świecić całą dobę. 1 stycznia lampki zostaną wyłączone o 9 wieczorem, a 7 stycznia świerk zostanie usunięty z placu."


A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz