11.10.2011

Letnie kina pod gołym niebem (klik!)

Wydawało się jeszcze niedawno, że kina pod gołym niebem odejdą w niepamięć, ale to zwykle nieprawda. <naszczęście> Wracają na fali mody retro, która dotyczy także niegdysiejszych uroków życia. Nawet w Nowym Jorku można sobie zrobić taką przyjemność. Latem, jeśli tylko nie pada, warto się wybrać - nawet nie dla samego filmu, ale dla atmosfery, otoczenia, towarzystwa i oprawy. Przybywa bowiem takich kin i każde chce zachęcić widzów niezwykłym tłem dla pokazów. W kinach pod gołym niebem najczęściej zobaczymy amerykańskie klasyki, filmy czarno-białe lub takie, w których Nowy Jork odgrywa jedną z głównych ról. Musicale, dramaty, horrory. Również - filmy dla dzieci.
Wstęp jest najczęściej bezpłatny. Niektóre serwują również bezpłatny popcorn, ale za napoje trzeba już płacić. Dobrze jest zabrać ze sobą koc, bo nie wszędzie starcza miejsc siedzących, a poza tym można przy okazji urządzić sobie piknik, wytrawni miłośnicy oglądania filmów na powietrzu przynoszą ze sobą całe koszyki smakowitości- dużo jest pomysłów na to, jak uprzyjemnić sobie czas.
Przyjść i zająć najlepsze miejsce można nawet kilka godzin wcześniej- tak robią na przykład chętni na filmy w Bryant Park, na tyłach Biblioteki Nowojorskiej. Pokazy zaczynają się po zachodzie słońca. Jeśli pada deszcz – projekcja może zostać odwołana. Pokazy zaczynają się z reguły o 8, 8:30 wieczorem.
*ostatni seans w tym sezonie w NYC, odbyl się 13/09 w Louis Valentino Junior Park, grano wtedy film „PeeWee’s Big Adventure”

"Letnich kin" w NYC jest mnóstwo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie:)

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz