28.08.2011

                                                                         
"  Według prognoz prędkość wiatru może przekroczyć 80 kilometrów na godzinę, w porywach nawet do prawie 130 kilometrów na godzinę. W Nowym Jorku zamknięto liczące 460 stacji metro, wstrzymano ruch pociągów i autobusów, nie działają lotniska. Linie lotnicze odwołały ponad 10 tysięcy lotów co oznacza, że zakłócenia mogły dotknąć ponad milion pasażerów.


Wyznaczono około 50 punktów ewakuacyjnych, każdy mieszkaniec powinien wiedzieć, gdzie jest najbliższy taki punkt. Służby miejskie ostrzegają przed przerwami w dostawach prądu. Silny wiatr może wybijać szyby na najwyższych piętrach wieżowców. Władze wzywają mieszkańców, aby zaopatrzyli się w niezbędny zapas żywności.
- Huragan, choć jeszcze nie jego centrum, jest już nad Nowym Jorkiem - powiedział burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg na konferencji prasowej w centrum kryzysowym w dzielnicy Brooklyn."

 

"W sąsiadującym z Nowym Jorkiem stanie New Jersey zamknięto dla ruchu główne autostrady i drogi. Obowiązuje zakaz wychodzenia z domów. Ewakuowano ponad milion osób. Jest to największa akcja ewakuacyjna w historii tego stanu. W wyniku huraganu, który dociera już do New Jersey, bez elektryczności pozostaje ponad 100 tysięcy domostw.

W Atlantic City, mieście hazardu i rozrywki, zamknięto wszystkie kasyna, opustoszały hotele i restauracje. Straty poniesione przez miasto sięgają 50 milionów dolarów dziennie. Ze słynnego kurortu Cape May, położonego tuż nad oceanem w stanie New Jersey, ewakuowano 98% mieszkańców i turystów."http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Huragan-atakuje-Ameryke-jest-juz-nad-Nowym-Jorkiem,wid,13725597,wiadomosc.htmlM.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz