17.07.2011

Upper East Side

Upper East Side - dzielnica Manhattanu w Nowym Jorku, zlokalizowana pomiędzy Central Parkiem a East River. Upper East Side jest położona w obszarze ograniczonym: 59. ulicą, 96. ulicą, Central Parkiem i East River.
Upper East Side jest dzielnicą, w której chciałby mieszkać każdy nowojorczyk, jeśli tylko byłoby go na to stać i jeśli oczywiście udałoby mu się znaleźć tu jakieś wolne lokum. Niektórzy mieszkańcy żyją tu od dziesięcioleci i nie mają zamiaru rezygnować z apartamentów, które stanowią wspaniałą lokatę kapitału. Jak można się spodziewać, okolica jest bardzo zadbana, ulice czyste, a wokół znajduje się wiele eleganckich kameralnych restauracji, małych galerii sztuki oraz najlepszych sklepów. W Upper East Side znajdziesz jedne z najdroższych nieruchomości świata. 3-pokojowe mieszkanie nie dostanie się za poniżej 6 milionów dollarów. Najdroższe mieszkanie, które jest w hotelu, kosztuje więcej niż 65 milionów dollarów.  Jest tu dużo drogich sklepów, które raczej nie są przeznaczone dla zwykłych szaraczków. Znajdziesz tu też najlepsze hotele luksusowe.
Północna część dzielnicy ma „europejski" charakter, mieszka tu wielu Niemców i przedstawicieli innych krajów środkowoeuropejskich, natomiast Koreańczycy i Wietnamczycy prowadzą tu liczne sklepy.
***Kiedyś znana jako "dzielnica jedwabnych pończoch", była jedną z najlepszych dzielnic Nowego Jorku. Dzisiaj znajdują się tutaj najdroższe nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz