30.07.2011

Nr 3.NEW YORK TIMES BUILDING
Wiele osób kojarzy nazwę New York Times z gazetą, która informuje o bieżących wydarzeniach. Ogromne zatrudnienie spowodowało, że wydawca gazety postanowił stworzyć idealne miejsce do pracy dziennikarskiej. W efekcie powstała ta niesamowita nieruchomość.
Stworzono zatem wieżowiec, który miał to zadanie ułatwić. Jest nim New York Times Building, który wznosi się na wysokość 319 metrów, chociaż odległość od podstawy do dachu jest zdecydowanie niższa, bowiem wynosi tylko 228 metrów.
Budowa rozpoczęła się w 2003 roku, a ukończono ją w 2007. Obecnie nieruchomość ma także współwłaściciela, którym jest Forest City Ratner, lecz to przedsiębiorstwo ma mniejszościowe udziały. Budynek posiada 52 piętra, na których zgromadzone są przedsiębiorstwa wynajmujące powierzchnie biurowe. Nie mogło obejść się także bez wind, które są niezbędne w tego typu budynkach. Ma długą iglicę, osiągającą ponad 90 metrów.
W  New York Times Building umieszczono ich 32, z czego 24 są przeznaczone do przewożenia osób, natomiast pozostałe są wykorzystywane do obsługi towarowej i gospodarczej. Budynek jest też często wykorzystywany przez wspinaczy, którzy chcą udowodnić swoje umiejętności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz