22.07.2011

Ku przestrodze!


                                                                                                                                            
Hot-dogi, chipsy, coca cola, pyszne kolorowe smaczne pączki z dziurką, masło orzechowe, dżemy, lody i inne smakołyki.. a do czego to wszystko nas zaprowadzi?
No właśnie.
Od 1980 roku w Stanach Zjednoczonych, liczba obywateli z nadwagą i otyłych podwoiła się. Liczba dzieci z nadwagą wzrosła dwukrotnie, a nastolatków trzykrotnie. W Ameryce otyłość jest obecnie drugą po paleniu papierosów przyczyną zgonów, których można by uniknąć.
W Stanach Zjednoczonych co trzecie dziecko ma nadwagę lub jest otyłe. Eksperci podkreślają, że za taki stan odpowiedzialna jest zła dieta oraz brak ruchu. Dietetycy i lekarze winią rodziców i szkołę.”
Podobno otyłość, dotyka tych gorzej zarabiających, a wszystko przez to ze to co w amerykańskich sklepach jest tanie to tym samym jest niezdrowe i tuczy!
W roku 2002 kilkoro Amerykanów miało już po dziurki w nosie swej otyłości. Zrobili więc coś (…) i pozwali właścicieli fast food’ów :D <szaleńcy> Pozew został złożony właśnie w NYC w imieniu dwóch nastolatek. 14latki o wzroście 145cm i wadze 77 kg oraz 19latki o wzroście 165cm i wadze 122kg.
Także, wszystkie te smakołyki pięknie wyglądają, ale jak już będziemy w tym NYC i będziemy się zajadać pączusiami, popijać kawą oraz raz po raz skusimy się na kanapkę z chipsami, nie możemy zapomnieć żeby raz dwa pozbyć się tych wszystkich okropnych kalorii :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz